E313 tijdens paasvakantie 5 dagen (!) volledig afgesloten tussen Antwerpen-Wommelgem : vernieuwing snelwegbruggen, massale verkeersdrukte
De E313 wordt van 10 tot en met 16 april vijf (!) dagen afgesloten in beide richtingen tussen het rondpunt van Wommelgem en de aansluiting op de Antwerpse Ring.
Het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) heeft die tijd nodig om 2 oude bruggen ter hoogte van het Rivierenhof Deurne af te breken en te vervangen.
De huidige bruggen van de E313 over de Cornelissenlaan en de Sterckshoflei in Deurne zijn bijna 70 jaar oud en verkeren in bijzonder slechte staat. Ze staan al een tijd onder verhoogd toezicht.
Wegbeheerder AWV gaat beide bruggen integraal vervangen. De nieuwe bruggen worden al enkele maanden voorbereid in een werfzone in de Wouter Haecklaan naast de snelweg. In de paasvakantie volgt het cruciale moment: dan worden de brugdelen verplaatst en ingeschoven op hun definitieve locatie.
De afsluiting start op vrijdagavond 10 april (20 uur) en duurt tot en met donderdagochtend 16 april (5 uur). De drukke snelweg zal in die periode onbruikbaar zijn tussen het rondpunt van Wommelgem en de aansluiting van de Antwerpse Ring.
Druk verkeer : 146.000 voertuigen per dag - regio Antwerpen best mijden
"Er werd voor deze operatie bewust gekozen voor de verkeersluwe paasvakantie", klinkt het bij de AWV. "Toch gaat het om het drukste stuk autosnelweg van ons land, op de Ringwegen rond Antwerpen en Brussel na. Er passeren daar volgens het Vlaams Verkeerscentrum op een gemiddelde werkdag 70.000 voertuigen in de richting van Antwerpen, en 76.000 in de richting van Hasselt-Luik.
146.000 auto’s en vrachtwagens moeten die periode een andere route zoeken.
Mijd de omgeving. Het Vlaams Verkeerscentrum zal internationaal waarschuwen voor de ingrijpende werken. Vanuit Hasselt/Lummen worden buitenlandse truckers naar de E314/E40/E19 geleid, vanuit Luik via de E40/E19 en vanuit Maastricht via Eindhoven (A2) en Breda (A58).
Voka Antwerpen-Waasland spreekt van een noodzakelijk kwaad. “De vervanging van deze bruggen is absoluut noodzakelijk. Ze verkeren in erg slechte staat en we kunnen het ons economisch niet permitteren dat de belangrijkste oostelijke verkeersas van onze regio onbetrouwbaar wordt”, onderstreept secretaris-generaal Philippe Heyvaert.
“Tegelijk zijn we zeer bezorgd over de economische impact van een volledige afsluiting. Dit zal onvermijdelijk tot zware verkeerscongestie en economische schade leiden. Daarom is Voka al geruime tijd intens in overleg met het Agentschap Wegen en Verkeer.
Uiteraard hebben deze werken die dagen Paasvakantie ook invloed op het verkeer in de Kempen Neteland.
Maximaal gebruik van openbaar vervoer
Weggebruikers krijgen de raad om de E313 en omgeving tijdens de afsluiting zoveel mogelijk te vermijden met de auto en maximaal te kiezen voor alternatieven, zoals het openbaar vervoer. Wie vanuit de Kempen of Limburg naar Antwerpen reist of omgekeerd, kan gebruikmaken van de bestaande treinverbindingen van de NMBS. De snelbussen van De Lijn tussen de Kempen en Antwerpen krijgen een halte aan het Park and Ride-terrein van Wommelgem naast de E313. Die P+R zal daardoor tijdens de afsluiting niet toegankelijk zijn voor autoverkeer.
Alternatieve routes
Voor het verkeer op de lange afstand gelden er omleidingen via Brussel (E40) en Breda (E19). Doorgaand verkeer van Hasselt naar Gent/Antwerpen en omgekeerd rijdt via Brussel langs de E314 - E40 - E19. Verkeer tussen Luik en Antwerpen rijdt via Brussel langs de E40 - E19. Verkeer tussen Maastricht en Antwerpen rijdt via Eindhoven en Breda langs de A2 - A58 - E19.
Uitgebreide informatiecampagne
De komende weken en maanden zal het Agentschap Wegen en Verkeer in samenwerking met verscheidene partners nog een uitgebreide informatiecampagne voeren om het grote publiek tijdig en grondig te informeren over de afsluiting van de E313 tijdens de paasvakantie. Zowel regionale als nationale communicatie maakt daar deel van uit. Ook via steden en gemeenten zal de boodschap nog op grote schaal verspreid worden.
Aangezien de E313 een drukke as is met ook veel (vracht)verkeer uit Nederland en Duitsland, werkt het Verkeerscentrum nauw samen met verkeerscentrales in de grensregio’s in die landen om buitenlandse weggebruikers ook tijdig te informeren over de hinder tijdens de paasvakantie.
Meer info
Alle informatie over de vernieuwing van de snelwegbruggen in Deurne wegenenverkeer.be/bruggenE313.